
Oplev vores sortiment i Det Levende Køkken
- Hver torsdag og fredag i inco København og inco Glostrup
Det Levende Køkken består af vores gastronomiske salgskonsulenter, Christian og Simon, som begge er faglærte i kokkebranchen.
Deres vigtigste opgave, når de hopper i kokketøjet er, at inspirere, fremvise produkter og vejlede.
Hver torsdag og fredag inviterer vi dig indenfor i både København og Glostrup til en unik smagsoplevelse, der vækker dine sanser. Vores dygtige gastronomiske salgskonsulenter, Christian & Simon, står klar til at tilberede udvalgte delikatesser 🍽 lige foran dig.
Menuen varierer fra uge til uge og opdateres senest tirsdag op til demodagene, men du kan altid følge planen herind.
Torsdag
d. 24. april
Simon & Christian har fundet inspiration i ugetilbuddene og er kommet frem til, at de gerne vil serverer friske grønne asparges med hindbær vinaigrette & kørvel, hertil skiver af røget laks & lunt maltbrød.
Kig forbi og smag og find masser af lækre tilbud og varer på hylderne!
Fredag
d. 25. april
Menuen er lagt for fredag og der vil blive serveret saltet kammusling med friske asparges, stenbiderrogn & dild skilt kærnemælk.
Kammuslingerne er fra Sepio - og skal du ha' varen med på vognen er det denne du skal finde:
🔸 Kammuslinger fra frost (vnr. 61845)
Torsdag
d. 1. maj
Der er demo i begge butikker, men hvad menuen byder på - det må du vente dig og se!
Fredag
d. 2. maj
Der er demo i begge butikker, men hvad menuen byder på - det må du vente dig og se!

Oplev smagen før du køber
I Det levende køkken får du mulighed for at smage dig gennem udvalgte dele af vores sortiment – lige dér, hvor du alligevel handler. Her bliver inspirationen levende, og sortimentet tager form direkte på tallerkenen.
Vi sætter råvarer i spil og serverer smagsprøver, så du som professionel i branchen kan få nye idéer til menukortet, buffeten eller disken. Nogle dage er der fokus på nye produkter, andre gange på sæsonens bedste – men fælles er, at det altid er lavet med faglighed, nysgerrighed og masser af smag.

Gastronomiske salgskonsulenter
Hos inco møder du ikke bare sælgere – du møder mennesker med solid erfaring fra den professionelle køkkenverden. Vores gastronomiske salgskonsulenter har selv stået bag gryderne, i produktionen og på servicegangen. De kender din hverdag, dit tempo og de krav, du møder.
Derfor kan de rådgive i øjenhøjde – om alt fra råvarer og tilberedning til sortimentsvalg og sæsoner. Uanset om du driver en café, restaurant, cateringvirksomhed eller noget helt fjerde, kan du forvente faglig sparring, inspiration og praktiske løsninger, der matcher netop din forretning.